Cirno.pl - Najsilsza polska strona o Touhou

Czy wiesz, że w tym miejscu pojawiały się ciekawostki?

Wydany został port kanonicznej bijatyki Touhou numer 14.5 (Urban Legend in Limbo) na konsolę Playstation 4. Szczegóły (Extra Stage, gameplay Reisen, fabuła, EX-bosses, Arcade Mode, tematy muzyczne, itp.) w tym temacie.

Co więcej, właśnie zapowiedziana została następczyni ULiLa - a mianowicie kanoniczna bijatyka z numerkiem 15.5: 東方憑依華 (Eastern Flowers of Possession) ~ Antinomy of Common Flowers.

Gra będzie samodzielną bijatyką. Poza systemem okultu z Urban Legend in Limbo będzie ona miała też mechanikę typu tag team na dwie postaci, o szczegółach na ten moment nieznanych. Fabuła jest kontynuacją motywu z Extra Stage w ULiLu, w którym w końcowej zapowiedzi pojawia się motyw mieszkańców Gensokyo w tajemniczych okolicznościach zamieniających się ciałami oraz umysłami i korzystających z tego zjawiska dla własnej wygody, nie wiedząc że to początek nowego incydentu. Incydentu, który szczególnie silny wpływ będzie miał na posiadaczki Kul Okultu.

"Najpotężniejsza dwójka już połączyła siły."
"Ludzi może czekać coś złego."
"Tego przeciwnika nie da się pokonać w pojedynkę?"
Strach w sercach mieszkańców Wioski Ludzi napędza absurdalne plotki. Jednak incydent z przyjmującymi rzeczywistą, fizyczną formę miejskimi legendami nie został jeszcze rozwiązany - a to zjawisko, zwane Doskonałym Opętaniem, z pewnością jest kolejną manifestacją miejskiej legendy.

Ta gorzka historia opowiada o tych, które wykorzystują Doskonałe Opętanie do własnych celów. O tych, które zostały wciągnięte w incydent. I o tych, które chcą odsłonić prawdę kryjącą się za nim... To właśnie one popełniły błąd, widząc same siebie jako najpotężniejszą dwójkę.

Gra będzie miała wszystkie postaci z ULiLa i więcej. Nie ma przewidzianego dema na zimowy Comiket, nie jest także określone czy wyjdzie wersja konsolowa.
Temat dyskusyjny: kliknij tutaj.

FairyChat